Overslaan en naar de inhoud gaan

Performanceweekend Monster Chetwynd

Op 11 en 12 september komt de kunstenaar langs in de tentoonstelling. Ze voert daarbij in de namiddag haar nieuwe performance Glow Worm Glue op. Dat weekend staan er ook andere leuke activiteiten op het programma.

vrijdag 11 september 2026 van 10:00 tot 19:00
Meer momenten
zaterdag 12 september 2026 van 10:00 tot 19:00

 

Performanceweekend

Stap binnen in de wondere wereld van Monster Chetwynd op haar eerste buitententoonstelling ooit! In A Friends Making Machine ontdek je haar grote, kleurrijke installaties die tot de verbeelding spreken. Het lijken wel doorgangen naar een ander universum. Ze zijn opgebouwd met collage en bricolage, uit eenvoudige materialen en vol verwijzing naar film, wetenschap en kunstgeschiedenis. 

In het weekend van 11 en 12 september komt de kunstenaar opnieuw langs in het museum. Samen met performers voert ze een nieuwe performance op. Er zijn dat weekend ook heel wat andere activiteiten. Volg workshops of rondleidingen, beluister audiotours en ontdek Salamander Portal, de nieuwe bijkomende toegang tot het museum. Alle activiteiten zijn gratis, inschrijven is niet nodig. 

 

Glow Worm Glue

Monster Chetwynd ontwikkelde de nieuwe performance Glow Worm Glue (2026) speciaal voor deze tentoonstelling. Het is haar ode aan de onzichtbare netwerken van het park. De Friends Making Machine zoekt naar gelijkenissen in de zorgsystemen tussen mensen, mollen, vleermuizen en ... glimwormen. In deze performance werkt ze met bioluminescentie: licht dat wordt gecreëerd en uitgestraald door levende organismen. 

 

Programma

Voorlopig programma voor zaterdag 11 en 12 september (wordt nog aangepast):
 

  • 10:00-17:00 — Ontdekatelier Schaduwdieren
    Ontdek, experimenteer en creëer
     
  • 11:00-17:00 — Close-ups
    Korte gratis rondleidingen (30 minuten), start aan het Bezoekerspaviljoen
     
  • 13:00-17:00 — Performance Glow Worm Glue (2026)
    Chetwynds ode aan onzichtbare netwerken in het park
     
  • 13:00-16:00 — Activatie installatie Tears (2021)
    Stap in een Zorb en ontdek de installatie op een rollende manier

 

Goed om weten

  • Alle activiteiten zijn gratis
  • Je vindt alle info in het gratis bezoekerskrantje
  • Hosts in het kunstpark helpen je op weg en begeleiden bij de performances

 

Meld je aan voor onze nieuwsbrief