Focus op verbinding
Mohamed Bourouissa onderzoekt in zijn werk hoe mensen, gemeenschappen en hun omgeving met elkaar verbonden blijven, ook wanneer ze te maken krijgen met isolement, migratie of uitsluiting. Vanuit persoonlijke verhalen en gedeelde ervaringen verkent hij hoe zorg, wederzijdse afhankelijkheid en samenwerking nieuwe vormen van verbondenheid kunnen doen ontstaan.
Voor het Middelheimmuseum ontwikkelt de kunstenaar in 2027 twee nieuwe projecten waarin ontmoeting en uitwisseling centraal staan. Hoe kunnen we zorgen voor onze omgeving en voor elkaar? Samen met jongeren, zorgverleners, vrijwilligers en andere deelnemers zoals jou gaat hij op zoek naar antwoorden.

Een serre als kunstwerk
Een van de centrale werken is Resilience Garden (2018-2027): een serre die tegelijk kunstwerk, gemeenschapstuin en ontmoetingsplek wordt. Tijdens de tentoonstelling groeit hier een tijdelijke gemeenschap rond planten, zorg en uitwisseling. Bezoekers ontdekken er verhalen over migratie, veerkracht en de relatie tussen mens en natuur.
Voor dit project zijn we op zoek naar buurtbewoners en andere geïnteresseerden die samen met ons de serre tot leven willen brengen.
Oproep: word deel van een levend kunstwerk
Hou je van de natuur? En wil je graag planten kweken op een bijzondere plek? Doe dan met ons mee! Van mei tot oktober 2027 help je mee aan een bijzondere serre die centraal staat in de tentoonstelling van Mohamed Bourouissa. Samen met andere deelnemers geef je vorm aan een levend kunstwerk in het kunstpark.
In de serre kweken we onder andere luffa's, een plant waarvan je een spons kan maken. Welke andere planten er komen, bepalen we samen.
Iedereen is welkom. Je hoeft niets te weten over planten. Wat telt, is je zin om bij te leren, andere mensen te ontmoeten of mee te werken aan een bijzonder kunstproject.
Wat ga je doen?
- In januari 2027 vormen we de groep en maken we kennis met elkaar.
- Samen kiezen we de planten en hoe we de serre mee vormgeven.
- Daarna zaaien we de eerste zaadjes in kleine potjes.
- In mei verhuizen de plantjes naar de serre in het kunstpark.
- Tijdens de zomer zorgen we samen voor de planten en laten we de tuin groeien.
Meer dan tuinieren
De serre is niet alleen een plek om planten te laten groeien. Het wordt ook een fijne ontmoetingsplek waar persoonlijke verhalen worden gedeeld. Tijdens de zomer zullen we af en toe activiteiten organiseren rond planten, migratie, zorg en de relatie tussen mens en natuur. Deelname is volledig gratis, je kiest zelf of je eraan meedoet.

Zin om mee te doen?
Heb je interesse of wil je eerst wat meer weten?
Neem contact op met An Roels. Zij helpt je graag verder.
E-mail: an.roels@antwerpen.be
Tel.: 0478 98 08 08
Studio Bourouissa
Over de kunstenaar
Mohamed Bourouissa (°1978, Blida, Algerije) woont en werkt in Parijs. In zijn werk brengt hij de samenleving van vandaag in beeld, vaak vanuit het perspectief van mensen die aan de zijlijn staan. Met een kritische blik op de beeldvorming in de massamedia richt hij zijn camera op mensen die balanceren tussen erbij horen en buitengesloten worden.
Aan elk project gaat een lange periode van onderzoek en betrokkenheid vooraf. Door zich onder te dompelen in de leefwereld van zijn onderwerpen, creëert Bourouissa telkens nieuwe manieren om verhalen te vertellen en mensen een stem te geven.